JIRRA
  • Program určený majitelům a správcům všech bytových i nebytových prostor

  • Podvojné účetnictví a daňová evidence

  • Program pro administrativní, správní a účetní agendu domů

  • Software pro veterinární lékaře, praxe a ordinace

  • Program pro všechny organizace, které zajišťují pečovatelskou službu

  • Správa dárců, nadací, firem, úřadů, fyzických a právnických osob

  • Program pro všechny obce, které zajišťují dodávku vody

  • Farářova pravá ruka. Správa shromáždění a sborů; Kázání; Pošta; Diář

Aktuality

"Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku nejpozději do 48h."
 
Únor 2017
 
Všechny naše programy, které obsahují modul účetnictví jsou v současné době přizpůsobovány tak, aby odpovídaly platnému zákonu o EET.

Stručný postup nastavení programu.

1, Proveďte aktualizaci. Po aktualizaci musíte mít verzi programu minimálně 27.188. Pokud bude číslo menší, kontaktujte nás.

2, Běžte na číselník pokladen a doplňte do každé pokladny id provozovny a id pokladny. Číslo provozovny Vám bylo přiděleno při žádosti o certifikát.

3, Někam do počítače si uložte Váš certifikát.

4, Tento certifikát nainstalujte - poklepejte po něm. Podrobný popis najdete zde: http://www.etrzby.cz/cs/certifikacni-autorita-EET

5, Běžte na nastavení aktuální databáze a zde si nastavte své DIČ, nalistujte cestu k certifikátu, zadejte heslo k certifikátu, zapněte ověřovací mód a produkční prostředí.

6, Běžte do účetnictví, eet, test. Napřed se zobrazí formulář viz bod č.5. Znovu překontrolujte mód ověřovací a produkční prostředí, certifikát, heslo a dič. Vyskočte ven. Program se pokusí poslat zprávu. Zpráva buď projde nebo ne.

6,1, Pokud zpráva projde, poznáte to podle toho, že se objeví okno, kde nebude uvedeno FIK a bude zde chybová hláška: " Datovou zpravu evidovane trzby v overovacim modu se podarilo zpracovat“. Tím budete vědět, že je vše připravené. Běžte zpět do nastavení aktuální databáze, přepněte mód na ostrý a zadejte den, od kdy pro Vás platí EET.

6,2, Zpráva neprojde. Důvodů může být několik. Program zjistí jestli máte nainstalovanou knihovnu NET Framework 4.5. Pokud nebude nainstalovaná, program spustí její instalaci. Tak mu v instalaci nebraňte a potvrzujte případné dotazy. V dalším kroku program doplní registry. Opět mu nebraňte a potvrďte dotaz o zápisu do registru. Program se ukončí. Znovu jej spusťte a test opakujte, pokud opět neprojde - objeví se nějaká chybová hláška - pak nás kontaktujte.

7, Běžte do nastavení programu, záložka účetnictví a zde si zadejte, jakou velikost paragonu chcete. Můžete jej tisknout na A4, A5, A6 i na A7. Pokud chcete tisknout paragon rovnou při pořizování pokladny, pak zatrhněte "Při pořizování pokladny tisk pokladních dokladů"

 

Nyní máte vše připravené.

 

Jak eet funguje.

Program funguje stejně v jednoduchém účtu (daňové evidenci) či podvojném účetnictví.

Při pořizování příjmu do pokladny program zafajfkuje otázku "EET". Pokud zde fajfku necháte, příjem potvrdíte, program jej zahlásí na EET. K dokladu uloží datum a čas vytvoření dokladu a odeslání. Uloží PKP a BPK a pokud dostane FIK uloží i jej. Pokud máte nastaveno tisk pokladních dokladů při pořizování pokladny, vytiskne paragon. Na paragonu bude FIK, BPK, id provozovny a pokladny a režim.

Pokud FIK nedostanete, program Vám tuto skutečnost oznámí, zobrazí chybu a na dokladu místo FIK bude PKP. Takovýto doklad musíte do 48 hodin znovu poslat. Při spuštění programu program hledá doklady, které nemají FK a pokud takový najde, ihned Vás na ně upozorní. Vy pak běžte do účetnictví, eet, opakované poslání dokladů a program je znovu pošle.

Při pořizování výdaje z pokladny program nefajfkuje otázku "EET". Pokud ale chcete doklad na eet poslat, pak zde fajfku udělejte a program pošle zápornou částku. Toto se používá při reklamaci, vrácení zboží, při stornu a nebo při omylu.

Program dokáže používat pouze běžný režim. Pokud si někdo u správce daně domluví zjednodušený režim, musíte nám to dát na vědomí.